Snímky od různých autorů i neautorů (webkamer, družic) zachycující podle mého zajímavou přírodní událost



Celooblohový snímek z kamery ve Švédském městě Kiruna. Jedná se o složeninu šesti snímků z 24.prosince 2001 mezi časy 15:17 a 15:22 UT.
Vidět je měsíční malé halo a červená a zelená polární záře.


Celooblohový snímek z kamery na Slovinské observatoři Černý vrch. Jde o snímek ze 7.srpna 2008 v čase 3:56:37 UT.
Je zde vidět pavouk, jak přechází přes snímané vypuklé zrcadlo ve chvíli, kdy proletěl slabší bolid (čárka nad pavoukem).


Celooblohový snímek z Kanadské stanice Orangeville - ta je jednou ze šesti stanic SOMN. Jde o snímek z 10.října 2008, čas expozice 8:27:54 až 8:28:03 UT.
Je zde vidět slabé měsíční malé halo a přes něj prolétávající jasný meteor, který trval 9 sekund.


Záběr ze Severního Irska, který pořídil Martin McKenna. Zdroj SpaceWeather.com. Jde o snímek z 16.října 2008.
Je zde vidět duha způsobená světlem Měsíce.

Záběr z místa zvaného Snag Junction - Yukon v Kanadě, který pořídil David Cartier. Zdroj Earth Science Picture of the Day. Jde o snímek z 28.prosince 2007.
Jsou zde vidět halové jevy na diamantovém prachu (ledové krystalky poletující v přízemní vrstvě) za světla Měsíce (vlevo dokonce slabá polární záře).
Největším kouzlem snímku je ale podle mě zachycení poklidné atmosféry oné noci doplněné o téměř dokonalé zaznamenání prostorového vjemu.

Záběr z letadla nad jihem Kanady při letu z Anchorage do Minneapolis, který pořídil Bill Burton. Zdroj Earth Science Picture of the Day. Jde o snímek z 11.ledna 2007.
Jsou zde vidět halové jevy na jemné cirrové oblačnosti. Kompozičně zdařilý pohled na jev, který nijak nesouvisí s poklidnou farmářskou krajinou pokrytou sněhem.

Záběr ze Severního ostrova Nového Zélandu, který pořídil Chris Picking směrem na jihozápad na pohoří Tarurua Range. Zdroj Astronomy Picture of the Day. Jde o snímek z října roku 2002.
Je zde výrazný mrak čočkovitého tvaru.